Novinka

.
Každý má nějaké

Novinky

19 08

Úklid nemusí být vždy otrava

HOUBA. Tichý společník, který zůstává vždy tak trochu stranou. Stala se každodenní součástí našich životů a bez ní už by to asi nebylo ono. Dokážeme si ale uvědomit, jak moc nám usnadňuje náš boj se špínou v kuchyni či koupelně?

Hrubá nečistota - připečené zbytky jídla na vašem nádobí, vodní kámen nebo skvrny od mýdla? Vyberte si ze širokého sortimentu ANA-AQUALINE. Na silné nečistoty je vhodná například naše drátěnka napuštěná mýdlem.

Odstraní i zdánlivě neodstranitelné - melaminová čisticí houba jemným broušením odstraní skvrny i bez použití saponátu. Například skvrny od bot na vaší plovoucí podlaze zmizí bez poškrábání.

Univerzální použití - pro každodenní využití v kuchyni, v koupelně i na WC je vhodná tvarovanáúklidová houba s bílým neškrábavým vliesem.

Bojovné mikro utěrky - pomocníci pro mokré i suché čištění v celé domácnosti.

A je to! - Váš domov bude vonět čistotou, po prachu se jen zapráší a nečistota zavelí na ústup. Dopřejte Vašemu domovu lesk. Mnoho dalšího najdete v sekci úklid.

Uklízecí mánie: Jsem povahou klidný člověk, mám ráda řád a systém a bylo mi to dáno do vínku asi
i tím, že jsem se narodila ve znamení Panny. Dle obecné charakteristiky máme, my Panny, smysl pro detail a někdy se u nás projeví i sklony k perfekcionalismu. Proto mám v kanceláři řazené šanony podle barev, každý pečlivě polepený štítkem, doma udržuji hysterický pořádek ve skříni i v šuplíkách. Někdy je ale i posedlost úklidem krátká na vnější vlivy. V pojišťovnictví se tento jev řadí do skupiny „nepojistitelné,“ protože nikdo nedokáže ovlivnit, zda se stane či nikoliv. Můj táta měl při rekonstrukci bytu nápad, že by bylo moc pěkné položit do kuchyně a chodby černou dlažbu ve vysokém lesku - kdo vytírá, jistě mu přeběhl mráz po zádech. Na podlaze se promítl každodenní život naší rodiny otisky nohou, někdy rukou, a velmi často i psími tlapkami. A tím psem není nikdo menší než bígl. Nebudu se rozepisovat o povaze tohoto plemene, ale kdo tohoto mazlíčka má doma, napadá ho výstižné „tříbarevné peklo.“ Výsledek celodenního úklidu vás vždy potěší, cítíte se doma lépe, vzduch je čistší a celkově je vám prostě v příbytku dobře. Jednou jsem přišla domů a už od dveří tušila, že je něco špatně. Nikdo mě nevítal, bylo podezřelé ticho a chybělo už jen chodbou se kutálející křoví jako ve westernových filmech. Vešla jsem opatrně a očekávala nejhorší. Na naší černé a vysoce lesklé podlaze se zhmotnil Murphyho zákon o tom, že chleba padá na zem vždy namazanou stranou. Na zemi byl převržený odpadkový koš. Umělec by tento výjev vyjádřil malbou zátiší koše a banánové slupky s jogurtem. Byla to apokalypsa. Dlažba posetá starými kolínky od oběda, střídajícími se s nalepenými víčky od jogurtu, a vkusně doplněná slupkami od jablek, brambor a bůh ví, čeho ještě. Bohužel měl tehdy táta zálibui v loupání arašídů. Pes ležel na gauči a spokojeně dojížděl zbytek okoralého knedlíku. A tehdy se to stalo. Poprvé mě úklid dohnal k pláči.