Novinka

.
Každý má nějaké

Novinky

17 08

Víte, co jsou to LENTILKY? Že je to hloupá a zbytečná otázka, na kterou zná odpověď každé malé dítě, vlastně ještě dřív, než umí pořádně mluvit?! V „houbičkářské branži“ jde o označení těch nejběžnějších mycích hub, které se dají mnohostranně využít díky svým dvěma rozdílným povrchům. Určitě je znáte a máte je doma snad jako každý. Nejčastěji se prodávají v balíčcích po cca 10 a více kouscích – taková ta poskládaná barevná „housenka“ v celofánu. Dnes už je seženete nejen v drogériích, ale v každém supermarketu i běžném obchůdku se smíšeným zbožím. Jsou levné, tak nás nemrzí dodržovat ani ustálené hygienické pravidlo = 1 lentilka na nádobí/1 týden. Nebudeme ale řešit bakterie ve dřezu ani údržbu, chceme Vám jen pomoci s výběrem té nejvhodnější houby na to či ono.

U LENTILEK je to celkem jasné a dané, sami už víte, a máte mnohdy odzkoušeno, kdy a co se Vám s nimi nejlépe myje a čistí. LENTILKA je tak akorát do ruky, poddajná, dostanete se s ní prakticky kamkoliv, téměř do každého záhybu. Takový malý všeuměl. Jen pozor na její hrubší stranu, která může citlivé a náchylnější povrchy přece jen někdy poškrábat.

TIP ANY: Věděli jste, že je kromě klasického mytí nádobí skvělá třeba i na čištění okurek před jejich nakládáním?!

FRÉZOVANÁ HOUBA je o „level výše,“ jak říkáme, a to nejen kvůli použití kvalitnějších materiálů, jak u molitanu, tak vliesu (= hrubší strana). Její robustní tvar se hodí spíše na mytí větších kusů nádobí, ale i k čištění různých povrchů. Dobře padne do ruky a úchop je komfortnější oproti drobným LENTILKÁM. Možná Vás napadne: „A proč je vlastně frézovaná namísto klasického obdélníku, na co ty parádičky?!“ Ano, přesně tak – díky vytvarování jsou Vaše nehty chráněny před přílišným namáháním a poškozením. A také se lépe bere do rukou, to je bez debat.

Mezi její další plusy rozhodně patří důkladné odstranění zaschlých i hrubých nečistot. Oproti své menší „kolegyni“ má i vyšší nasákavost, přibližně třikrát delší životnost, a tím i pozitivní dopad na životní prostředí.

Oba druhy hub se hodí pro každodenní použití v domácnosti. Existuje samozřejmě více jejich typů, v několika velikostech i tvarech, ale liší se i použitým vliesem. Ten je skvělým pomocníkem, ale při nevhodném výběru a použití, dokáže být i špatným pánem. O vliesech, jejich využití a druzích, si povíme zase něco příště.

Těšíme se opět „na počtenou“

Vaše ANA